بیماری روانی چیست؟

 بیماری روانی چیست و چه نوع درمانهایی برای آن وجود دارد؟

برای پاسخ به این موضوع اول باید تعریف درستی از روان داشت . روان ما در واقع محصول و نتیجه مجموعه کارکردهای مغز ماست، درواقع ذهن و روان ما مانند نور لامپ است و مغز ما خود آن لامپ. روان ما شامل بخش هایی مانند افکار، احساسات ، هیجانات ، خاطرات و تصاویر ذهنی می باشد

در واقع بسیاری از بیماری های روانی آمیزه ای از تغییرات و فعل و انفعالات شیمیایی مغزی ، تجربه های زندگی خصوصا در اوائل زندگی و نیز افکار و باورهای ناکارآمد افراد نسبت به خود، دیگران و دنیا می باشد.

 

 

با توجه به اینکه وجود انسان شامل بخشهای زیستی، روانی ،اجتماعی و معنوی می باشد اختلال در هرکدام از این حوزه ها می تواند سبب گرفتار شدن فرد در آن حوزه شود . در گروهی از بیماری های روانی تنظیمات بیوشیمیایی مغز دچار مشکل شده است که در این موارد دارو درمانی حرف اول را می زند در دسته دیگری از مشکلات روانشناختی نداشتن فعالیت های لذت بخش و درگیر شدن درآنها سبب بیماری شده است که در این موارد تغییر در سبک زندگی و فعالیتهای روزانه می تواند بسیار کمک کننده باشد ، گاهی نیز بیماری ما در اثر روابط بین فردی مختل و یا آسیب زننده ماست که درنتیجه تا وقتیکه ما نوع تعامل خود در روابط بین فردی و نیز نوع تعامل درون فردی با خود را تغییر ندهیم درمانی صورت نخواهد گرفت، گروه دیگری از مشکلات روانشناختی انسان ناشی از احساس پوچی و نداشتن معنا و جهت در زندگی می باشند که درمان آن با کشف و خلق معنا و حرکت درمسیر  جهت و اهدف خاص فرد میسر می شود.

امیرخزایی روانشناس بالینی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Buttonتماس با کلینیک